copyright by Cor Sp. z o.o. KRS 0000956108   poczta@mikrocementmax.com 

Białystok ul. Wysockiego 94 phone: +48 605 115 595

Twój e-mail:
Numer telefonu:
Wiadomość:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Mikrocement opinie

Pytania do handlowca

Pytania do producenta

+48 605 115 595

Masz pytania?

Zadzwoń:

Pytania do wykonawcy

Pytania do użytkownika mikrocementu

Trzeci zestaw pytań skierujemy do technologa produkcji mikrocementu.

 

1. Co to jest mikrocement? Mikrocementem nazywamy technologię wykonania powłoki wykończeniowej, która znajduje zastosowanie w budownictwie i meblarstwie. Na powłokę mikrocementową składają się materiały mineralne i materiały ochronne żywiczne. 

2. Materiały mineralne? To w sensie dosłownym mikrocement. Jest to mieszanka składająca się głównie z cementu, minerałów i polimerów. Występuje mikrocement podkładowy, naprawczy i nawierzchniowy. To ten ostatni produkowany jest w kolorze i daje finalny efekt powłoki. Jest najważniejszym materiałem w systemie, zwanym potocznie mikrocementem lub rzadziej mikrobetonem. 

3. Mikrocement podkładowy? Produkowany jest w celu przygotowania podłoża do nałożenia mikrocementu nawierzchniowego. Mikrocement podkładowy wzmacnia podłoże, ujednolica chłonność podłoża, wyrównuje podłoże.

4. Czy zawsze należy używać mikrocement podkładowy? Nie zawsze. Jeżeli podłoże jest jednolite możemy użyć tylko mikrocement nawierzchniowy.

5. Do czego służy mikrocement naprawczyWykonując schody użyjemy go do naprawy krawędzi. Wykonując mikrocement na gresie, płytkach ceramicznych, kafelkach, szkle,  żywicy epoksydowej czy na wykładzinie PCV, użyjemy go jako warstwa szczepna, jak również do zakrycia i wyrównania wgłębień między płytkami ceramicznymi.

6. Czym jest mikrocement nawierzchniowy? Jest wysokosprawną specjalną masą mineralną o bardzo drobnym uziarnieniu. Ma bardzo dobrą przyczepność do wielu materiałów i jest bardzo elastyczny. Nakładając pacą cienką warstwę, uzyskamy powłokę betonową o urozmaiconym organicznym wzorze. Warunek jest jeden, podłoże musi być przygotowane tak, aby nałożyć równą cieniutką warstwę. Mikrocement nawierzchniowy nie służy do wyrównywania podłoża. Jest jak skóra pokrywająca powierzchnę.

7. Materiały ochronne żywiczne? To przede wszystkim lakiery poliuretanowe i woski polimerowe. Lakiery zabezpieczają mikrocement przed brudzeniem i doszczelniają powłokę przeciwwigociowo. Woski możemy użyć na lakier jako dodatkowa warstwa ochronna. Woski są powłoką mniej trwałą i wymagają częstszej regeneracji niż lakier. Istnieją też impregnacje wrzeciwwilgociowe, które stosuje się na mikrocement wykonany na elewacji budynku. 

 

Technologia produkcji mikrocementu uwzględnia sam produkt oraz instrukcję aplikacji. W naszej działalności produkcyjnej obecnie skupiamy się na fachowym szkoleniu i doradztwie montażowym.

Wiele pytań i odpowiedzi od handlowca, montażysty, technologa produkcji i użytkownika mikrocementu. Dużo przydatnych informacji.
Mikrocement wszystkie informacje
Mikrocement - podłoga. Wszystkie informacje. Posadzka nowoczesna.

Wszystko o mikrocemencie? Wady i zalety?

 

Czy warto?

Wszystko o mikrocemencie. Odpowiedz na wszystkie wasze pytania o mikrocement.

Czwarty zestaw pytań adresujemy do użytkownika.

 

1. Jak użytkuje się mikrocement? Jest bardzo wygodny, choć trzeba go sprzątać regularnie. Nie ma fug i jest ładny. 

2. Czy jest pani/pan zadowolona ? Po dwóch latach mogę powiedzieć że bardzo zadowolona. 

3. Czy nie jest za betonowy lub mało przytulny? Nasze wnętrze jest eleganckie, a mikrocement tylko uszlachetnia przestrzeń.

4. Czy się niszczyPo upadku żelazka pojawiła się wgniotka. Chłopaki z mikrocement craft załatali ją woskiem. Dziś nie mogę znaleźć miejsca gdzie to się stało.

5. Co jest największą wadą mikrocementu na podłodze? Mycie mopem z melaminy nie należy do lekkich czynności. Rozważam nałożenie wosku polimerowego.

 

Podłoga z mikrocementu to obecnie top w aranżacji wnętrz. Kliknij i zobacz więcej opinii. 

Drugi zestaw pytań adresujemy do wykonawcy budowlanego. 

 

1. Ile czasu twa montaż mikrocementu? Montaż trwa około półtora tygodnia.

2. Po jakim czasie można wchodzić na podłogę? Po trzech dniach możemy ostrożnie wejść. Po tygodniu możemy swobodnie wejść. Po dwóch tygodniach możemy wnieść meble. Po trzech tygodniach możemy w pełni obciążyć podłogę. 

3. Czym zabezpieczyć podłogę do dalszych prac? Biały papier bez folii plus pilśnia cienka twarda 3 mm będzie ok.

4. Po jakim czasie można zmyć podłogęPo dwóch tygodniach.

5. Czy jeżeli coś się stanie z podłogą to można coś na to poradzić? Punktowe usterki są łatwo naprawialne. Gorsze są kreski, linie, trudno je ukryć. Ale możliwości są.

 

Wykonawca wsłuchuje się w oczekiwania inwestora i stara się spełniać życzenia w granicach możliwości które posiada. Może urozmaicać wzory mikrocementu lub dążyć do ujednolicenia wzoru poprzez odpowiedni nacisk i dobór właściwych narzędzi do aplikacji i do szlifu.

Na początek zestaw pytań skierujemy do sprzedawcy mającego pierwszy kontakt z przyszłym użytkownikiem mikrocementu.

 

1. O co pytają klienci? Zawsze chcą zobaczyć jak to wygląda na żywo. Pytają jak się użytkuje, czy się łatwo brudzi, czy się łatwo niszczy, jak się naprawia, a co jak się zniszczy, co robić po jakimś czasie użytkowania, jak sprzątać, jakie detergenty użyć? Pytają czy te wzory na mikrocemencie muszą być, czy można zrobić bardziej gładko i jednolicie lub czy bardziej wzorzyście. Co się stanie jak wyleje się wino lub sok? Czy mokre obuwie może stać na podłodze? Czy mikrocement nie pęka, czy łatwo się wyciera? Czy jest twardy? Czy można wykonać mikrocement przez wykonawcę budowlańca, który jeszcze tego nie robił? Czy mikrocement można położyć na płytki ceramiczne bez zrywania płytek? Czy mikrocement nadaje się na elewacje? Czy mikrocement nadaje się do łazienek? Czy można zrobić schody z mikrocementu?

2. Jak użytkuje się mikrocement? Jest bardzo przyjemny w dotyku bosą stopą, pomimo tego że to beton. Proszę sprawdzić.

3. Czy się brudzi? Lakier jest dość lepką strukturą. Brud rozmazany może przywierać mocniej do podłogi. Dlatego należy co jakiś czas używać mopa z melaminy bez detergentów, z samą wodą. Jest to najskuteczniejsza metoda mycia mikrocementu. Z kolei użycie wosku ochronnego na warstwie lakieru znacząco ułatwia sprzątanie. Brud nie przywiera do wosku, spływa łatwo po namoczeniu zabrudzonej powierzchni. Wosk ma wadę, należy go około raz w roku odnawiać ponieważ wypłukuje się podczas zmywania.

4. Czy mikrocement się niszczy? Na podłodze na pewno. Podłogi niszczą się z natury funkcji jaką mają. Meble, piasek, błoto, spadające przedmioty to codzienność podłóg. Na szczęście przy mikrocemencie to nie duży problem. Pod meble należy podkleić filce. Piasek powoduje mikrorysowanie lakieru. Po jakimś czasie wosk polimerowy zamaskuje wszystkie mikroryski i podłoga będzie jak nowa. Wilgoć nie jest problemem dla lakieru, ponieważ mikrocement jest wilgocioodporny. Wgniotki powstałe ze spadających ciężkich lub ostrych przedmiotów łatwo naprawia się woskiem twardym dobranym kolorystycznie. Także mikrocement na podłodze się zużywa i łatwo naprawia. 

5. Wzory na mikrocemencie. Wiele osób pyta handlowca o wzory na mikrocemencie. Czy coś takiego (wskazując na podłodze w u nas showroomie) musi być, albo czegoś takiego, wskazując, może być więcej. Na pewno pewne efekty można pogłębić lub złagodzić podczas montażu mikrocementu. Na rynku mamy kilka rodzajów powłok bezspoinowych. Mikrocement jest powłoką betonową formowaną pacą, żywice natomiast maja strukturę rozlewną i bardziej monotonną. Jeżeli decydujemy się na mikrocement powinniśmy spodziewać się powłoki wzorzystej. Owszem jasne kolory nie muszą być intensywnie wzorzyste i mogą być bliskie w efekcie żywicom, ale mimo wszystko zawsze maja wzorzystość mikrocementową.

6. Wylane wino lub sok? Wylane wino czy sok należy na bieżąco usunąć. Kilkugodzinne zaleganie wina nie uszkodzi lakieru, natomiast gdy wino będzie rozlane wiele dni, może dojść do zabarwienia powłoki ochronnej lakieru. 

7. Mokre obuwie w korytarzu. Mikrocement jest powłoką na której mokre obuwie może bezpiecznie stać. Jedyne co trzeba będzie wykonać to zmyć zabrudzenie po zabraniu obuwia.

8. Czy mikrocement nie pęka? Nie pęka. Jest bardzo elastyczny. Jeżeli odpowiednio przygotujemy podłoże, to mikrocement tylko wzmocni strukturę podłogi, ściany czy innych elementów budynku. Na wszystkich łączeniach płyt przed aplikacja mikrocementu, należy stosować taśmy dylatacyjne.  

9. Czy wyciera się? Za odporność ścierania odpowiada lakier. Większa ilość warstw i jakość lakieru wydłuża żywotność mikrocementu.

10. Twardość? Mikrocement jest powłoką cienką, za twardość odpowiada również podłoże pod mikrocement. Jeżeli beton na którym nakładamy mikrocement jest twardy, to mikrocement tylko wzmocni system. Mikrocement ma 2 mm i jest skórą. Twardośc mikrocemntu określa norma i oznaczenia np. C20 określa wytrzymałość na ściskanie 200 kg/cm2, a C30 wytrzymałość na ściskanie 300 kg/cm2. 

11. Czy można wykonać mikrocement przez wykonawcę budowlańca, który jeszcze tego nie robił? Tak. Wskazane byłoby odbycie 3 godzinnego szkolenia i po tym można, jak pokazuje doświadczenie, samodzielnie wykonać prawidłowo pracę.

12. Mikrocement na płytki. Czy należy zrywać płytki? Stabilne zamocowane płytki są dobrym podłożem pod mikrocement. Na warstwę łączącą płytki z mikrocementem używamy specjalnej masy naprawczej Repair MikroMaX. Po zmatowieniu płytek i nałożeniu Repair tworzy trawały mostek szczepny.

13. Mikrocement na elewację budynku? Mikrocement produkowany jest również w wersji Fasad. Super spisuje się na elewacji i do tego jest bardzo elegancki. Poza tym poprzez brak głębokiej struktury nie brudzi się tak jak tradycyjny baranek.

14. Łazienki? W łazienkach z powodzeniem wykonujemy mikrocement. Pod natryskiem też się sprawdza.

15. Schody? Mikrocement dobrze spisuje się na schodach. Są mikrocementy specjalnie dedykowane na schody. Mają one podwyższone parametry wytrzymałościowe. Przykładem jest MikroMaX Max

 

Decydując się na mikrocement, należy zebrać jak najwięcej informacji aby świadomie podjąć decyzję. Zalety muszą być priorytetowe w wyborze.