Wróc do katalogu

copyright by Cor Sp. z o.o. KRS 0000956108   poczta@mikrocementmax.com 

Białystok ul. Wysockiego 94 phone: +48 605 115 595

Wybierz kolor

Przydatne produkty:

Opis zestawu mikrocement schody

+48 605 115 595

Masz pytania?

Zadzwoń:

Właściwości zestawu:

Bardzo dobra przyczepność

Wysoka elastyczność 8 MPa

Wytrzymałość na ściskanie >30 MPa

Wytrzymałość na ścieranie

Zastosowanie zestawu:  

Schody 

 

Zestaw na podłoża:

Beton

Twój e-mail:
Numer telefonu:
Wiadomość:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Mikrocement na schodach

Schody z mikrocementu:

zestaw na 10 m2  

2080 zł

Mikrocement-schody

Repair

Fix

Pol lakier

Jak zrobić mikrocement na schodach?:

1. Gruntujemy schody

2. Po 2h przykładamy poziomice i nakładamy Repair na krawędzie i odcinamy Repair od poziomicy nożykiem

3. Kolejnego dnia wyrównujemy stopnie Repairem i po  4h nakładamy Max dwukrotnie w odstępach 4h.

4. Lakierujemy schody lakierem Pol

Zestaw zawiera podstawowe produkty do wykonania mikrocementu na schodach betonowych (żelbetowych). Przed przystąpieniem do prac, schody należy oczyścić, przeszlifować i odkurzyć. W pierwszej kolejności należy przygotować grunt Repair B, który jest koncentratem, dlatego należy go rozcieńczyć w proporcjach 1 część Repair B i 1 części wody. Wymieszany produkt należy nakładać wałkiem lub pędzlem. Po wyschnięciu gruntu można przystąpić do korygowania geometrii schodów, używamy do tego Repair A+B.

Do pojemnika należy wlać składnik B w ilości od 0,20 kg do 0,25 kg na 1 kg składnika A, dodać składnik A i dokładnie wymieszać. Po 5 minutach od wymieszania, Repair jest gotowy do użycia. Czas otwarty na zużycie wynosi 3 godziny. Nakładać szpachelką lub pacą ze stali nierdzewnej. Krawędzie schodów możemy obciążyć ruchem pieszym w dniu kolejnym, przy zachowaniu temperatury powietrza w pomieszczeniu >18°C. Korygowanie geometrii kontynuujemy do uzyskania pożądanego efektu równości. W kolejnym etapie możemy rozpocząć nakładanie mkrocementu Max. Należy wykonać dwie warstwy Max.

Do pojemnika należy wlać składnik B w ilości 0,37 kg na 1 kg składnika A, dodać składnik A i dokładnie wymieszać. Po 5 minutach od wymieszania, mikrocement jest gotowy do użycia. Czas otwarty na zużycie wynosi 2 godziny. Nakładać cienkowarstwowo pacą ze stali nierdzewnej.

Lakierowanie można rozpocząć następnego dnia po wyschnięciu miktocementu. Opakowanie lakieru Pol o pojemności 1,1 l wystarczy na pokrycie jednokrotne 10 m2 powierzchni mikrocementu. Opakowanie składa się ze składnika A 1 kg i składnika B 0,1 kg. Oba składniki przed połączeniem należy wymieszać. Po połączeniu lakier dokładnie wymieszać przez 3 minuty i odstawić na 5 minut. Lakier po wymieszaniu należy zużyć w ciągu 1 godziny. Nakładać na mikrocement wałkiem z mikrofazy, przy krawędziach i wnękach użyć pędzel. W zależności od temperatury, powierzchnia polakierowana wysycha po około 4-6 godzinach, ale ze względu na skuteczność ochrony zaleca się lakierowanie ponowne z jednodniową przerwą (na trzeci dzień po wykonaniu pierwszej powłoki), wówczas dwie warstwy są skuteczną ochroną.