MikroMaX
copyright by Cor Sp. z o.o. KRS 0000956108
poczta@mikrocementmax.com Białystok ul. Wysockiego 94 phone: +48 605 115 595
+48 605 115 595
Po dokładnym przygotowaniu podłoża, przyszedł czas na najważniejszą część procesu – aplikację mikrocementu. Oto kroki, które musisz podjąć, aby osiągnąć idealny efekt:
Mieszanie mikrocementu – zacznij od dokładnego wymieszania mikrocementu. Pamiętaj, aby produkt był dobrze wymieszany. Najlepiej mieszać raz wstępnie i po pięciu minutach drugi raz ostatecznie.
Nałożenie Top w kolorze – zaczynając od boku ściany, nałóż warstwę mikrocementu, używając pacy do gładzi. Co jakiś czas odejdź od ściany aby mieć pełną kontrolę nad wzorem który chcesz uzyskać. Pozostaw warstwę do wyschnięcia na 4 godziny
Nałożenie lakieru ochronnego – lakier nakładamy wałkiem lub natryskiem w odstępach jednodniowych.
Już wiesz, jak położyć mikrocement na ścianę. Jak widzisz, jest to proces, który wymaga precyzji i cierpliwości. Staranne wykonanie wszystkich kroków może zapewnić Ci ścianę, która jest nie tylko stylowa, ale również trwała i łatwa w utrzymaniu.
Jeżeli chcesz, by nałożona warstwa mikrocementu była trwała i efektowna, musisz zwrócić szczególną uwagę na przygotowanie podłoża. Swoją pracę rozpocznij od oczyszczenia powierzchni. Pierwszy krok to usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń ze ściany. Gruntownie oczyść ścianę, aby była wolna od kurzu, gruzu, farby, tłuszczu i wilgoci. Następnie sprawdź, czy ściana jest w miarę równa. Jeżeli na ścianie są jakiekolwiek pęknięcia, usuń luźne części, zagruntuj i wypełnij masą Repar używając siatki z włókna szklanego do zakrycia pęknięć.
Pozycją obowiązkową będzie tu MikroMax Fix, czyli mikrocement podkładowy, dzięki któremu przygotujesz bardzo gładką i twardą powierzchnię. Użyj Fix dwa razy w odstępach 4 godzin, a otrzymasz super gładką powłokę pod mikrocement.
Mikrocement zaistniał w świecie architektury wnętrz dzięki swojej wyjątkowej wytrzymałości, estetyce i możliwości aplikacji na różne powierzchnie. Marzy Ci się mikrocementowa ściana, jednak nie wiesz, jak ją zrobić? Opracowaliśmy dla Ciebie szczegółowy przewodnik, dzięki któremu zadanie to stanie się o wiele łatwiejsze. Zapraszamy do lektury!
Spis treści:
Czego potrzebujesz, aby zacząć aplikację mikrocementu na ścianę?
Przygotowanie podłoża – ważny krok w procesie aplikacji mikrocementu
Jak położyć mikrocement na ścianę – poradnik krok po kroku
Jak położyć mikrocement na ścianę? Porządne przygotowanie do pracy to połowa sukcesu. Zacznij więc od przygotowania tego, co niezbędne.
Mikrocement – to oczywiście kluczowy komponent całego procesu. Jego ilość zależy od powierzchni ściany, na której będziesz go aplikować. Szczególnie polecamy Mikrocement Top, który bez trudu znajdziesz w naszym sklepie.
Podkład – przed nałożeniem mikrocementu, ściana musi zostać odpowiednio przygotowana. Podkład pomaga stworzyć idealną powierzchnię do aplikacji mikrocementu. Tu polecamy MikoMaX Fix
Siatka z włókna szklanego – pomoże wzmocnić mikrocement i zapobiec pęknięciom.
Narzędzia – paca, miarka, poziomica, mieszadło – to wszystko będzie Ci potrzebne. Ważne, aby używać narzędzi o odpowiedniej jakości, które nie tylko ułatwią pracę, ale również pomogą osiągnąć pożądany efekt.
Lakier ochronny – zabezpieczy powierzchnię mikrocementu przed zabrudzeniem i uszkodzeniami. Dobrze spisze się Pol-Lakier dostępny w naszej ofercie.
Są to podstawowe materiały, których potrzebujesz do rozpoczęcia pracy z mikrocementem. W kolejnym punkcie szczegółowo omówimy, jak przygotować powierzchnię do aplikacji mikrocementu, aby zacząć swoją pracę.