Elewacja z mikrocementu. Czym pokryć ścianę zewnętrzną. Tynk - mikrocement. Modna nowoczesna fasada.

MikroMaX

mikrocement mikromax
mikrocementmax
mikrocement mikromax
Mikrocement Mikromax polski producent systemów mikrocementu
Jakość potwierdzona badaniami
MikroMaX logo

copyright by Cor Sp. z o.o. KRS 0000956108  

poczta@mikrocementmax.com Białystok ul. Wysockiego 94 phone: +48 605 115 595

Masz pytania?

Zadzwoń:

+48 605 115 595

Napisz

poczta@mikrocementmax.com

Twój e-mail:
Numer telefonu:
Wiadomość:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Tynki na elewacje. Jakie są?

+48 605 115 595

Masz pytania?

Zadzwoń:

Elewacja z mikrocementu. Czym pokryć ścianę zewnętrzną. Tynk - mikrocement. Modna nowoczesna fasada.

Co daje mikrocement na elewacji ?

Koszty wykonania tynku z mikrocementu?

1. Robocizna jest najdroższa i zależy od zakresu prac, wysokości budynku, regionu. Na cenę robocizny wykonania tynku wpływa również jakość przygotowanego podłoża na ścianach lub na ociepleniu ścian jak: styropian, wełna mineralna, wełna organiczna, styrodur itd. Na gładką powierzchnię tynk mkrocementowy można wykonać jednowarstwowo, a to już duża oszczędność. Podłożem może być też tynk cementowy czy cementowo  wapienny. Podłożem może być także stary tynk przeznaczony do remontu. 

 

2. Porównanie kosztów tynków cieńkowarstwowychJeżeli porównamy koszty tynków to najtańsze są tynki mineralne, droższe są tynki silikatowe i silikonowe. Nakłada się je w podobnej grubości, więc zużycie ma 1 m2 będzie proporcjonalne. Tynk mikrocementowy będzie najdroższy biorąc pod uwagę kilogram do kilograma produktu, ale zważywszy na grubość nakładanej warstwy i zużycie materiału przy skutecznym wykonaniu elewacji koszt wykonania 1m2  tynku z mikrocementu będzie porównywalny z tynkiem silikatowym czy silikonowym, a może być nawet znacznie niższy, kiedy równiutko przygotujemy podkład pod tynk zewnętrzny.

 

Budownictwo wciąż rozwija się w dziedzinie nowych materiałów. Tynk z mikrocementu to nowy trend.

Elewacja z mikrocementu. Czym pokryć ścianę zewnętrzną. Tynk - mikrocement. Modna nowoczesna fasada.

W powszechnym użyciu są tynki zewnętrzne grubowarstwowe i cienkowarstwowe. Dzięki rozwojowi produkcji pustaków i cegieł do wznoszenia ścian oraz stosowania zapraw klejowych cienkowarstwowych do murowania, tynki grubowarstwowe zewnętrzne są coraz rzadziej wykorzystywane w budownictwie.

 

Tynki cienkowarstwowe powszechnie stosowane produkowane są w grubościach około 2 mm. Wyróżniamy tynki cienkowarstwowe: mineralne, silikatowe, silikonowe, akrylowe.

Nowością jest zastosowanie tynku mikrocementowego na elewację. Grubość takiego tynku wynosi około 0,3 mm na jedną warstwę. Zazwyczaj stosujemy dwie warstwy, aby uzyskać pożądany efekt.

Elewacja z mikrocementu. Czym pokryć ścianę zewnętrzną? Tynk - mikrocement. Modna nowoczesna fasada.

1. Gładka elegancka powłoka: Mikrocement po nałożeniu i utwardzeniu tworzy gładką płaszczyznę z organicznymi wzorami. Nadaje płaszczyźnie elegancki dekor kolorystyczny. Nie jest monotonny w odbiorze. Intensywność wzoru wzrasta przy zastosowaniu ciemniejszych szarych odcieni i maleje do subtelnych przy kolorach bieli. 

2. Paroprzepuszczalność: Odparowywanie wilgoci ze ścian jest kluczowe dla energooszczędności budynku. W okresie zimy powstają w ścianach zewnętrznych skropliny wody w punktach nazywanych punkt rosy. Możliwość pozbycia się wilgoci ze ścian przez tynki zewnętrzne, wpływa na izolacyjność i oszczędność na ogrzewaniu budynku. Wszak nikt nie lubi jak kurtka zimą jest mokra i nie trzyma ciepła, tak samo jest ze ścianami. Mokre ściany przestają izolować cieplnie. 

3. Gładkość powłoki utrudniająca brudzenie: Powszechnie stosowane tynki mają uziarnienia około 2 mm. Mają na swej powierzchni zagłębienia gdzie z łatwością zatrzymuje się brud i rozwijają się porosty biologiczne, glony. Elewacja zaczyna się zazieleniać, powstają brudne zielone zacieki. Glony nie wpływają na zdrowie, ale są pożywką dla grzybów i pleśni które wpływają niekorzystnie na zdrowie człowieka. Poza tym elewacja staje się okropna. 

4. Samooczyszczanie: Mikrocement na elewacji jest gładki. Nie ma zagłębień na osadzenie się porostów. Deszcz oblewający ścianę obmywa zabrudzenia. Obecność zasadowych minerałów w składzie mikrocementu zapewnia elewacji silny odczyn alkaliczny utrudniający rozwój glonów. 

 

 

Elewacje mikrocementowe powoli stają się popularne. Jest to fajna alternatywa dla nietrwałych i monotonnych rozwiązań. 

Elewacja z mikrocementu. Czym pokryć ścianę zewnętrzną? Tynk - mikrocement. Modna nowoczesna fasada.