Mikrocement MikroMaX w holu

+48 605 115 595

copyright by Cor Sp. z o.o. KRS 0000956108   poczta@mikrocementmax.com 

Białystok ul. Wysockiego 94 phone: +48 605 115 595

Twój e-mail:
Numer telefonu:
Wiadomość:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Mikrocement cena  za m2. Ile kosztuje podłoga z mikrocementu (mikrobetonu)? 

+48 605 115 595

Masz pytania?

Zadzwoń:

Masz pytania? Zadzwoń:

Cena i ilość m2 powierzchni do wykonania

Powierzchna powyżej 50 m2 kwalifikuje się do wyceny uśrednionej (300zł/m2). Powierzchna powyżej 200 m2 powinna być niższa o około 10 % (270zł/m2). Jeżeli wycenimy powierzchnię 10 m2 to cena za 1 m2 będzie wyższa o około 100% (600zł/m2), a przy 30 m2 wycena wyniesie około 400zł/m2. 

Specjalne przygotowanie podłoża pod mikrocement - cena

Podłoże pod mikrocement powinno spełniać wymagania. W przypadku podłóg wymagana jest odpowiednia wytrzymałość na ściskanie i na zginanie. Ponadto podłoże powinno być równe, trwałe i nie popękane. Więcej informacji o podłożu tutaj. Ściany również powinny spełniać podobne wymagania, poza wytrzymałością na ściskanie. Jeżeli podłoże pod mikrocement nie spełnia wymaganych warunków, to możemy wzmocnić powierzchnię, skleić pęknięcia, wyrównać nierówności. Koszt wykonanie prac zależy od zakresu. Może wynieść 10 zł/m2, a może i 100 zł/m2

Wycena korekcji krawędzi takich jak schody i wycena schodów z mikrocementu

Odpływy liniowe w łazienkach pod prysznicem

Łazienki wyceniane są zazwyczaj jako zadanie. Duża ilość krawędzi, wnęki, korekcje spadków, osadzenie trwałe odpływu liniowego, elastyczne połączenia ścian i podłóg w natryskach wymagają większej staranności, dłuższego czasu pracy i zużywa się przy tym więcej materiałów. Można uśrednić cenę 450 zł/m2 przy powierzchni mikrocementu w łazience nie mniejszej niż 20 m2. 

Czy mikrocement jest tanim, czy drogim rozwiązaniem?

Jeżeli przyjmiemy, że mikrocement jest alternatywą dla płytek (kafelków), to cena jest porównywalna. Ważne tutaj są detale, jak cena płytek, ilość m2, dostępność montażystów, rodzaj podłoża itd. Zaletą mikrocementu w porównaniu do płytek jest brak fug. Przy tej samej cenie brak fug i łączeń często jest decydującym czynnikiem przy wyborze pokrycia podłogi, ściany, czy schodów. 

 

Kliknij - Aktualne ceny z roku 2024 r.

Mikrocement MikroMaX

300 zł/m2 to cena uśredniona materiału z robocizną. Cena ta może różnić się w zależności od ilości m2 powierzchni, konieczności specjalnego przygotowania podłoża, potrzeby korekcji krawędzi takich jak schody, konieczności osadzenia i wypoziomowania odpływów w prysznicach i innych powodów zwiększonego nakładu pracy i zużycia materiałów. Cena może też różnić się w zależności od pory roku, miejsca wykonywania prac, doświadczenia i renomy wykonawcy prac. Oferty na 100 m2 z ostatnich dwóch lat 2021-2023 to: najniższa 260 zł/m2 a najwyższa 370 zł/m2

Do korygowania krawędzi użyjemy mikrocement naprawczy MikroMaX Repair. Jest to wysokosprawna mieszanka o szybkim przyroście twardości. Idealnie nadaje się do wypoziomowania nierównych krawędzi i stopni schodów. Podczas takich prac możemy znacząco poprawić rytmikę schodów, tj. wysokość i szerokość stopni. Koszt wykonania korekcji wynosi około 200 zł za stopień, natomiast koszt wykonania mikrocementu MikroMaX Max na wyrównanych schodach to 500 zł za stopień. Podsumowując, koszt wykonania typowych schodów w domu wyniesie około 12 000 zł. W tej cenie zawarta jest robocizna i materiał.