MikroMaX

MikroMaX logo

copyright by Cor Sp. z o.o. KRS 0000956108  

poczta@mikrocementmax.com Białystok ul. Wysockiego 94 phone: +48 605 115 595

Masz pytania?

Zadzwoń:

+48 605 115 595

Napisz

poczta@mikrocementmax.com

Mikrocement podłoga w holu

Zalety mikrocementowych podłóg

 

Przede wszystkim, mikrocement jest niezwykle wszechstronny. Ten materiał to esencja zalet wielu materiałów wykończeniowych. Nie jest ideałem, ma też słabsze strony. W skali porównawczej zalety znacznie przewyższają wady.

 

Płaszczyzny bez łączeń

Wszechstronne zastosowanie na wielu podłożach to potężna moc mikrocementu. Nie ma w budownictwie takiego materiału bez fug, który można użyć: 1. w łazience pod prysznicem, 2. na podłodze 3. na ścianach, 4. na suficie, 5. w holu, 6. w kuchni, 7. na meblach, 8. na szafkach, 9. na schodach, 10. na elewacji, 11. na tarasie. 12. na pokrycie dachu domu.

Możemy dalej wymieniać... Wszędzie gdzie chcemy użyjemy mikrocement. Jest to wyjątkowy materiał.

 

Elastyczność

Główną zaletą mikrocementu, dającą mu przewagę nad pozostałymi materiałami wykończeniowymi, jest elastyczność. To ona sprawia, że ten mikro beton jest tak wszechstronny. Kiedy nałożymy mikrocement na płytę meblową elastyczną, to po wyschnięciu możemy ją wyginać w mocne łuki, a mikrocement się ugnie i nie pęknie. To dlatego jest idealny na ściany zewnętrzne budynków, czy na podłogi które wykonywane są bez łączeń na powierzchniach ponad 100 czy 200 m2.

 

Wodoodporność

To cecha niezwykle przydatna. Umożliwia zastosowanie mikrocementu w łazienkach, pod natryskami i innych przestrzeniach wilgotnych jak obrzeża basenów czy jacuzzi, jak również na często zmywanej podłodze w domu mieszkalnym.

 

Idealny na ogrzewanie podłogowe

Mikrocement jest mieszanką cementu i minerałów. Ta mikro betonowa budowa sprzyja przewodzeniu ciepła. Instalacje z ogrzewaniem podłogowym działają sprawnie, a ciepło jest rozprowadzane szybko i równomiernie.

 

Łatwość czyszczenia

Brak fug i łączeń to kluczowa cecha ułatwiająca sprzątanie posadzek. Podłogę z mikrocementu sprzątniemy przy użyciu mopa z melaminy. To bardzo proste i ekologiczne urządzenie, które wymyje podłogę przy użyciu samej czystej wody. Podsumowując, podłogi z mikrocementu są łatwe w utrzymaniu.

 

Estetyka i dostępne kolory

Mikrocement podłoga to prawdziwa uczta dla oka. Jego gładka, bezszwowa powierzchnia dodaje elegancji każdemu pomieszczeniu.

Co więcej, dostępna jest szeroka gama kolorów mikrocementu. Można więc dobrać odcień idealnie pasujący do kolorystyki i stylu wnętrza. Obecnie najmodniejsze kolory to biele i beże.

 

Personalizacja

Mikrocement staje się specjalizacją w budownictwie. Cechy jakie powinien spełniać wykonawca to: czystość, dokładność, staranność. Powinien też mieć porządny park maszyn.

Obecnie powstają specjalne zespoły do wykonywania prac mikrocementowych. To wypełnia lukę wśród specjalistów. Porzucili oni inne zadania i skupiają się obecnie tylko na mikrocemencie. Takiej brygady należy szukać.

 

Zalety mikrocementu MikroMax Top

Mikrocement Top jest produktem o niezwykłych parametrach. Nadaje piękny wzór mikrocementowy i jest polecany do pomieszczeń mokrych i mieszkalnych.

Jego zaletą jest łatwość aplikacji, wystarczy zmieszać go z wodą. Można powiedzieć "sam się kreuje". Warto spróbować!

 

Zalety mikrocementu MikroMaX Max

Mikrocement Max to super mocny produkt na podłogi i schody. Po wymieszaniu mamy aż 3 godziny na zużycie materiału, a w ciągu 12 godzin przybiera szybko na mocy. Dlatego polecany jest na inwestycje publiczne, tam gdzie nie mamy zbyt dużo czasu na zrealizowanie projektu.

Mikrocement podłoga opinie użytkowników

 

Opinie użytkowników na temat podłóg z mikrocementu są zazwyczaj pozytywne.

Wielu z nich chwali ten materiał za jego wygląd i trwałość.

Podkreślają, że podłoga z mikrocementu dodała ich wnętrzom nowoczesnego i eleganckiego charakteru.

Są opinie, że mikrocement jak i drewno ładnie się starzeją, mimo naturalnego zużycia. W przeciwieństwie do gresu czy paneli, których starzenie często wygląda źle.

 

Podsumowanie - czy mikrocement to dobry wybór dla Twojej podłogi?

 

Indywidualny odbiór mikrocementu na podłodze jest najlepszym kryterium wyboru. Jeżeli podoba nam się mikrocement, bierzmy go bez obaw. Wszystkie dostępne na rynku materiały podłogowe maja zalety i wady. Nic nie jest idealne. W szczególności podłogi, które są najmocniej eksploatowane. Trzeba znać ryzyka i im zapobiegać, a wtedy nic nie zagrozi naszej podłodze. Najważniejsze jest znalezienie sprawdzonego wykonawcy oraz wybrać dobrego producenta mikrocementu.

Polecam Firmę MikroMaX. Jest to polska firma dostarczająca produkty najwyższej jakości. Potwierdza ona parametry swoich produktów w Deklaracjach Właściwości Użytkowych. Te deklaracje są wymagane prawem do wprowadzenia do sprzedaży i wbudowania w budynkach. Są też gwarancją jakości.

 

Redakcja: Pako Rożnowski

Mikrocement podłoga z oświetlwniem led

Wady mikrocementowych podłóg

 

Mimo wielu zalet, podłogi z mikrocementu mają też swoje słabsze strony. Oto wady mikrocementu:

 

Plamienie posadzek

Jeżeli pozostawimy na klika dni, na powierzchni cieknący worek ze śmieciami to może dojść do zabarwienia lakieru poliuretanowego. Kwasy i inne agresywne chemikalia nie powinny zalegać dniami na podłodze mikrocementowej.

Jeżeli w początkowym etapie użytkowania wylejemy brudną wodę i pozostawimy ją pod folią na kilka dni, może dojść do zabarwienia lakieru nawierzchniowego.

Plamienie najbardziej ryzykowne jest w początkowym okresie po wykonaniu podłogi z mikrocementu. Po 20 dniach szczelność systemu znacząco rośnie, a ryzyko staje się minimalne.

 

Rysowanie podłóg

Posadzki z mikrocementu pokryte są lakierem. Można je porównać do lakierowanych podłóg drewnianych. Ostre krawędzie krzeseł będą rysować lakier.

Podczas wnoszenia mebli, zarysowanie kantem mebla podłogi, może być widoczne. Nie znaczy to, że podłoga od razu straci szczelność, ale na pewno straci na estetyce i wrażeniu nowości.

Do skutecznych napraw stosujemy woski dobierane kolorystyczne. Pod krzesła podklejamy podkładki filcowe. Podczas wnoszenia mebli nakrywamy podłogę z mikrocementu cienką pilśnią twardą na miękkich podkładach filcowych.

W normalnym codziennym użytkowaniu, mikrocement zużywa się bardzo wolno. W warunkach domowych lakier powinien służyć kilkanaście lat. Po tym okresie posadzkę można na nowo polakierować. Międzyczasie dla odświeżenia posadki stosowane są podłogowe woski polimerowe.

 

Uszkodzenia punktowe

Spadające żelazko czy butelka spowoduje powstanie wgniecenia. Zazwyczaj mikrocement odkształca się trwale, nie tracąc przy tym właściwości hydroizolacyjnych.

Naprawa takich uszkodzeń jest najprostsza. Punktowo zalewamy wgniotkę twardym woskiem i jest po sprawie. Najczęściej po naprawie trudno znaleźć miejsce naprawy.

 

Pękanie mikrocementu

Pęknięcie mikrocementu może wystąpić tylko w przypadku pęknięcia lub klawiszowania podkładu na którym wykonujemy mikrocement. Dobrze przygotowane podłoże gwarantuje brak tego problemu. Dlatego do tej czynności należy wybrać wykonawcę z doświadczeniem, który może pochwalić się wieloma inwestycjami z prawidłowo wykonanym podkładem. Kliknij jeżeli chcesz dowiedzieć się jak wykonać podkład pod mikrocement.

 

Wysoka temperatura

Jeżeli postawimy rozgrzaną patelnie na mikrocemencie to przypalimy lakier. Nie wolno stawiać rozgrzanych przedmiotów bezpośrednio na mikrocemncie. Jeżeli to się wydarzy, można łatwo wykonać naprawę fragmentu podłogi, nakładając nowy mikrocement na zmatowiony lakier i ponowne polakierować naprawiany fragment podłogi.

 

mikrocement na podłodze

Zalety i wady mikrocementowych podłóg

 

 

 

Mikrocement to wszechstronne i nowoczesne rozwiązanie podłogowe. Jak każdy materiał, ma swoje zalety i wady.

 

W tym artykule zagłębimy się w wady i zalety podłóg z mikrocementu. Naszym celem jest zapewnienie Ci kompleksowego zrozumienia tej opcji podłogowej.

 

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem domu, projektantem wnętrz czy wykonawcą, ten przewodnik wyposaży Cię w wiedzę potrzebną do podjęcia świadomej decyzji.