copyright by Cor Sp. z o.o. KRS 0000956108   poczta@mikrocementmax.com 

Białystok ul. Wysockiego 94 phone: +48 605 115 595

Twój e-mail:
Numer telefonu:
Wiadomość:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Mikrocement opinie

+48 605 115 595

Masz pytania?

Zadzwoń:

25. Mikrocement podkładowy? 

Produkowany jest w celu przygotowania podłoża do nałożenia mikrocementu nawierzchniowego. Mikrocement podkładowy wzmacnia podłoże, ujednolica chłonność podłoża, wyrównuje podłoże.

 

26. Czy zawsze należy używać mikrocement podkładowy?

Nie zawsze. Jeżeli podłoże jest jednolite możemy użyć tylko mikrocement nawierzchniowy.

 

27. Do czego służy mikrocement naprawczy

Wykonując schody użyjemy go do naprawy krawędzi. Wykonując mikrocement na gresie, płytkach ceramicznych, kafelkach, szkle,  żywicy epoksydowej czy na wykładzinie PCV, użyjemy go jako warstwa szczepna, jak również do zakrycia i wyrównania wgłębień między płytkami ceramicznymi.

 

28. Czym jest mikrocement nawierzchniowy?

Jest wysokosprawną specjalną masą mineralną o bardzo drobnym uziarnieniu. Ma bardzo dobrą przyczepność do wielu materiałów i jest bardzo elastyczny. Nakładając pacą cienką warstwę, uzyskamy powłokę betonową o urozmaiconym organicznym wzorze. Warunek jest jeden, podłoże musi być przygotowane tak, aby nałożyć równą cieniutką warstwę. Mikrocement nawierzchniowy nie służy do wyrównywania podłoża. Jest jak skóra pokrywająca powierzchnę.

 

29. Materiały ochronne żywiczne?

To przede wszystkim lakiery poliuretanowe i woski polimerowe. Lakiery zabezpieczają mikrocement przed brudzeniem i doszczelniają powłokę przeciwwigociowo. Woski możemy użyć na lakier jako dodatkowa warstwa ochronna. Woski są powłoką mniej trwałą i wymagają częstszej regeneracji niż lakier. Istnieją też impregnacje wrzeciwwilgociowe, które stosuje się na mikrocement wykonany na elewacji budynku. 

1. Co to jest mikrocement? 

Mikrocementem nazywamy technologię wykonania powłoki wykończeniowej, do zastosowania w budownictwie i meblarstwie. Na powłokę mikrocementową składają się materiały mineralne  i materiały ochronne żywiczne - lakiery. 

 

2. Materiały mineralne? 

To w sensie dosłownym mikrocement. Jest to mieszanka składająca się głównie z cementu, minerałów i polimerów. Występuje mikrocement podkładowy, naprawczy i nawierzchniowy. To ten ostatni produkowany jest w kolorze i daje finalny efekt powłoki. Jest najważniejszym materiałem w systemie, zwanym potocznie mikrocementem lub rzadziej mikrobetonem. 

Mikrocement
Mikrocement

Mikrocement

Mikrocement

22. Jak użytkuje się mikrocement? 

Jest bardzo wygodny, choć trzeba go sprzątać regularnie. Nie ma fug i jest ładny. 

 

23. Czy nie jest za betonowy lub mało przytulny? 

Mikrocement tylko uszlachetnia przestrzeń. Jest przyjemny w dotyku.

 

24. Co jest największą wadą mikrocementu na podłodze? 

Mycie mopem z melaminy nie należy do lekkich czynności. Opcja to nałożenie wosku polimerowego.

17. Ile czasu twa montaż mikrocementu? 

Montaż trwa około półtora tygodnia.

 

18. Po jakim czasie można wchodzić na podłogę? 

Po trzech dniach możemy ostrożnie wejść. Po tygodniu możemy swobodnie wejść. Po dwóch tygodniach możemy wnieść meble. Po trzech tygodniach możemy w pełni obciążyć podłogę.

 

19. Czym zabezpieczyć podłogę do dalszych prac? 

Biały papier bez folii plus pilśnia cienka twarda 3 mm będzie ok.

 

20. Po jakim czasie można zmyć podłogę

Po dwóch tygodniach.

 

21. Czy jeżeli coś się stanie z podłogą to można coś na to poradzić? 

Punktowe usterki są łatwo naprawialne. Gorsze są kreski, linie, trudno je ukryć. Ale możliwości są.

9. Czy mikrocement nie pęka? Nie pęka. Jest bardzo elastyczny. Jeżeli odpowiednio przygotujemy podłoże, to mikrocement tylko wzmocni strukturę podłogi, ściany czy innych elementów budynku. Na wszystkich łączeniach płyt przed aplikacją mikrocementu, należy stosować taśmy dylatacyjne.  

 

10. Czy wyciera się? Za odporność ścierania odpowiada lakier. Większa ilość warstw i jakość lakieru wydłuża żywotność mikrocementu.

 

11. Twardość? Mikrocement jest powłoką cienką, za twardość odpowiada również podłoże pod mikrocement. Jeżeli beton na którym nakładamy mikrocement jest twardy, to mikrocement tylko wzmocni system. Mikrocement ma 2 mm grubości. Twardość mikrocementu Top wynosi 200 kg/cm2, a Max 300 kg/cm2. 

 

12. Czy można wykonać mikrocement przez wykonawcę budowlańca, który jeszcze tego nie robił? Tak. Wskazane byłoby odbycie 3 godzinnego szkolenia i po tym można, jak pokazuje doświadczenie, samodzielnie wykonać prawidłowo pracę.

 

13. Mikrocement na płytki. Czy należy zrywać płytki?

Stabilne zamocowane płytki są dobrym podłożem pod mikrocement. Na warstwę łączącą płytki z mikrocementem używamy specjalnej masy naprawczej Repair MikroMaX. Po zmatowieniu płytek i nałożeniu Repair tworzy trawały mostek szczepny.

 

14. Mikrocement na elewację budynku?

Mikrocement produkowany jest również w wersji Fasad. Super spisuje się na elewacji i do tego jest bardzo elegancki. Poza tym poprzez brak głębokiej struktury nie brudzi się tak jak tradycyjny baranek.

 

15. Łazienki?

W łazienkach z powodzeniem wykonujemy mikrocement. Pod natryskiem jak najbardziej.

 

16. Schody?

Mikrocement dobrze spisuje się na schodach. Są mikrocementy specjalnie dedykowane na schody. Mają one podwyższone parametry wytrzymałościowe. Przykładem jest MikroMaX Max

3. Jak użytkuje się mikrocement? 

Jest bardzo przyjemny w dotyku bosą stopą, pomimo tego że to beton. Proszę sprawdzić.

 

4. Czy się brudzi? 

Lakier jest gładką strukturą. Brud rozmazany może przywierać mocniej do podłogi. Dlatego należy co jakiś czas używać mopa z melaminy bez detergentów, z samą wodą. 

 

5. Czy mikrocement się niszczy?

Meble, piasek, błoto, spadające przedmioty to codzienność podłóg. Na szczęście przy mikrocemencie to nie duży problem. Pod meble należy podkleić filce. Piasek powoduje mikrorysowanie lakieru. Po jakimś czasie wosk polimerowy zamaskuje wszystkie mikroryski i podłoga będzie jak nowa. Wilgoć nie jest problemem dla lakieru, ponieważ mikrocement jest wilgocioodporny. Wgniotki powstałe ze spadających ciężkich lub ostrych przedmiotów łatwo naprawia się woskiem twardym dobranym kolorystycznie. Także mikrocement na podłodze się zużywa i łatwo regeneruje

 

6. Wzory na mikrocemencie. 

Wiele osób pyta handlowca o wzory na mikrocemencie. Czy coś takiego (wskazując na podłodze w u nas showroomie) musi być, albo czegoś takiego, wskazując, może być więcej. Na pewno pewne efekty można pogłębić lub złagodzić podczas montażu mikrocementu. Jeżeli decydujemy się na mikrocement powinniśmy spodziewać się powłoki wzorzystej. Kolory jasne nie muszą być intensywnie wzorzyste, ale mimo wszystko zawsze maja wzorzystość mikrocementową.

 

7. Wylane wino lub sok? Wylane wino czy sok należy na bieżąco usunąć. Kilkugodzinne zaleganie wina nie uszkodzi lakieru, natomiast gdy wino będzie rozlane wiele dni, może dojść do zabarwienia powłoki ochronnej lakieru. 

 

8. Mokre obuwie w korytarzu. Mikrocement jest powłoką na której mokre obuwie może bezpiecznie stać. Jedyne co trzeba będzie wykonać to zmyć zabrudzenie po zabraniu obuwia.

Mikrocement