Wróc do katalogu

copyright by Cor Sp. z o.o. KRS 0000956108   poczta@mikrocementmax.com 

Białystok ul. Wysockiego 94 phone: +48 605 115 595

Zestaw zawiera podstawowe produkty do wykonania mikrocementu na powłokach jednorodnych. Przed przystąpieniem do prac, podłoże oczyścić, przeszlifować i odkurzyć. W pierwszej kolejności należy przygotować grunt Repair B, który jest koncentratem, dlatego należy go rozcieńczyć w proporcjach 1 część Repair B i 2 części wody. Wymieszany produkt należy nakładać wałkiem lub pędzlem. Po wyschnięciu gruntu można przystąpić do nakładania podkładu Fix. 

Do pojemnika należy wlać wodę w ilości 0,40 kg na 1 kg Mikromax Fif, dodać Mikromax Top i dokładnie wymieszać. Po 5 minutach od wymieszania, masa jest gotowy do użycia. Czas otwarty na zużycie wynosi 2,5 godziny. Nakładać warstwę pogrubioną tak, aby zakryć wszelkie nierówności i ujednolicić powierzchnię. Po wyschnięciu przeszlifować i nałożyć mikrocement Top. Do pojemnika należy wlać wodę w ilości 0,33 kg na 1 kg Mikromax Top, dodać Mikromax Top i dokładnie wymieszać. Po 5 minutach od wymieszania, mikrocement jest gotowy do użycia. Czas otwarty na zużycie wynosi 2,5 godziny.

Nakładać cienkowarstwowo pacą ze stali nierdzewnej. Można użyć pacę (nóż do szpachli) o grubości stali 0,3 mm i szerokości od 20 do 40 cm lub klasyczną pacę blichówkę o wymiarach 130x270x7 mm. Dozwolone są pozostałe preferowane przez wykonawcę narzędzia do aplikacji mikrocementu np. paca wenecka lub inne. Dopuszczona jest możliwość eksperymentowania dla uzyskania zamierzonego efektu. Czy twardsze narzędzie użyjemy,tym bardziej wzorzysta będzie finalna powierzchnia. 

Lakierowanie można rozpocząć następnego dnia po wyschnięciu miktocementu. Opakowanie lakieru Pol o pojemności 1,1 l wystarczy na pokrycie jednokrotne 10 m2 powierzchni mikrocementu. Opakowanie składa się ze składnika A 1,1 kg i składnika B 0,1 kg. Oba składniki przed połączeniem należy wymieszać. Po połączeniu lakier dokładnie wymieszać przez 3 minuty i odstawić na 5 minut. Lakier po wymieszaniu należy zużyć w ciągu 1 godziny. Nakładać na mikrocement wałkiem z mikrofazy, przy krawędziach i wnękach użyć pędzel. W zależności od temperatury, powierzchnia polakierowana wysycha po około 4-6 godzinach, ale ze względu na skuteczność ochrony zaleca się lakierowanie po 24h.

Wybierz kolor

Opis zestawu

+48 605 115 595 

Masz pytania?

Zadzwoń:

Właściwości zestawu:

Bardzo dobra przyczepność 

Wysoka elastyczność 7,6 MPa

Wytrzymałość na ściskanie >20 MPa

Wytrzymałość na ścieranie

Hydroizolacyjność

Zastosowanie zestawu:  

Podłogi 

Na ogrzewanie podłogowe

Ściany i sufity

Meble

Pomieszczenia mokre

Odpływy liniowe w łazienkach

Zestaw na podłoża:

Beton

Zaprawy cementowe

Tynki gipsowe

Płyty drewnopochodne

Płyty gipsowo - kartonowe

Twój e-mail:
Numer telefonu:
Wiadomość:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Podłoga i ściana:

zestaw na 20 m2  

1490 zł

Co z tym robimy?

1. Gruntujemy Repair B i czekamy 2 godziny

2. Nakładamy pacą podkład Fix i czekamy 4 godziny

3. Nakładamy pacą mikrocement Top i czekamy do jutra

4. Nakładamy lakier Pol dwie warstwy

 

3 dni pracy i gotowe ;)

Zestaw zawiera:

Fix podkład 8 kg: 2 szt.

Top mikrocement 8kg: 1 szt.

Repair B koncentrat grunt 1 kg: 1 szt.

Pol lakier poliuretanowy 1,1 kg: 4 szt.